Esimene Leica C10 laserskanner Eestis ja Baltimaades

29.03.2011 sai Geo S.T. OÜ kätte kauaoodatud laserskanneri Leica C10.

Leica C10 näol on tegemist kaasaegseima seadmega maapealse skaneerimise valdkonnas. Leica C10 võimaldab mõõdistada kuni 300 m raadiuses kiirusega 50 000 punkti sekundis. Saadava pinnamudeli täpsus on 2 mm. Mõõdistada on võimalik nii täielikus pimeduses, kui lume- ja vihmasajus. Leica C10 on varustatud sisseehitatud digikaameraga, mis võimaldab laserkiire abil saadava punktipilve ühendada digitaalse fotoga.

Leica C10 on esimene ja seni ainuke nii Eestis kui Baltimaades. Soomes on praegu kasutusel 1 ning kogu maailmas 500 sellist laserskannerit.

Laserskaneerimine on uus ja väga kiirelt arenev tehnoloogia, mis võimaldab saada ümbritsevast situatsioonist väga kiiresti suure täpsusega 3-mõõtmelist informatsiooni. Kasutatakse seda väga erinevates valdkondades, näiteks hoonete fassaadide mõõdistamine, topograafia, mõõdistamine kaevandustes ja tunneliehitustel, ehituste kontrollmõõdistamine, deformatsioonide uurimine, kultuurimälestiste mõõdistamine, kriminalistika, liiklusõnnestuste ja katastroofide uurimine jne.

Seade hangiti koostöös Geosystems Eesti OÜ ja Nordea Finance Estonia AS-ga.