Laserskaneerimine

3D laserskaneerimine ja modelleerimine – (Tehtud tööd)

Laserskaneerimine on 3D mõõdistamise tehnoloogia, mis võimaldab väga lühikese ajaga objektidest ja ümbritsevast keskkonnast koguda väga suurel hulgal täpset 3D infot.

10635896_828144243896667_1074729982337799563_n

Laserskanner on seade, mis laserkiire tagasipeegelduse abil määrab mõõdetud punkti asukoha. Kiiremad seadmed teevad selliseid mõõtmisi kiirusega kuni miljon punkti sekundis. See võimaldab minutitega saada objektist või ümbritsevast keskkonnast kõrge resolutsiooniga ja täpne 3D punktipilv. Punktipilvest on võimalik koostada 3D mudeleid, jooniseid, lõikeid, kasutada seda erinevateks uuringuteks jne.

geost_3dmudel

LASERSKANEERIMISE TEHNOLOOGIAT KASUTAVAD VALDKONNAD:

  • Arhitektuur ja projekteerimine;
  • Ehitus
  • Infrastruktuuri uuringud ja inventeerimine;
  • Arheoloogia;
  • Kultuurimälestiste dokumenteerimine ja restaureerimine;
  • Kaevandused, tunneliehitus;
  • Laevaehitus;
  • Liikluspolitsei, kriminalistika ja päästeteenistus;
  • Filmitööstus jne.

Seoses BIM-tehnoloogia kiire arenguga ehituse- ja projekteerimise valdkonnas on kiirelt kasvamas ka vajadus 3D mõõdistamise järele. Selleks kõige efektiivsem tehnoloogia on 3D laserskaneerimine.

Geo S.T. OÜ kasutab 3D mõõdistuste teostamiseks laserskannerit Leica ScanStation C10. Seade on innovatiivne kombinatsioon valguse liikumise aja ja faasi mõõtmise meetoditest, mis võimaldab ülikiiret ja väga täpset mõõdistamist. Seade sisaldab ka digikaamerat, mis võimaldab vajadusel lisada punktipilvele värviinfo (RGB).

Lisaks on ettevõtte kasutuses laserskanner Trimble TX-5, mis on väga kiire ja võimaldab häid lahendusi siseruumide mõõdistamisel suurendades antud valdkonnas tootlikkust ja pakkudes turu soodsaimat hinda!

Meilt on võimalik tellida 3D mudeleid järgmistes programmides: ArchiCAD (ver. 17, 18 ja 19), Autodesk Revit, AutoCAD, AutoCAD Civil 3D (pinnamudelid), ja Trimble SketchUP

Lisaks pakume laevaehitajatele 3D mudeleid programmiga Rhinoceros 3D (formaadid *.3dm ja *.IGES, kasutatav ka SOLIDWORKS-is)

Suurematesse projektidesse kaasame ka oma pikaaegseid partnereid, kes on valdkonna parimad proffessionaalid!

Kontakt: Mati Käärde, +372 564 2775, mati@geo.ee

Hoonete sisemõõtmised ja invertariseerimisjooniste koostamine

Veesõidukite 3D mõõdistamine (ORC klassi võistlusjahtide mõõdistamine)

Sildade ja teede mõõdistamine

Tööstusseadmete kõrgtäpsed mõõdistamised (LaserTracker tehnoloogia)